Latvijas Kausa 2.posms Lettēs

Image
LK 2024 #2 Lettes

18. un 19. maijā norisinājās otrais 2024. gada Latvijas kausa posms disku golfā. Disku golfa parks “Lettes” uzņēma 164 azartiskus disku golferus, kuri cīnījās ne tikai ar izaicinošo laukumu, bet arī ar saules stariem un odiem. 

Kopumā dalībnieki tika sadalīti 9 divīzijās un labākie no labākajiem tika noskaidroti divu apļu summā. Lielākoties visās grupās pēc pirmās dienas rezultāti bija blīvi, līdz ar to svētdienas došanās laukumā ieviesa līderu maiņas rezultātu tabulās. 

Pirmie čempioni svētdien tika noskaidroti amatieru grupā MA4, kur ar pārliecinošu un vienmērīgu divu apļu spēli, 1.vietu ieguva Intars Ķirsis (rezultāts: +4). Savukārt, lai noskaidrotu 2. un 3. vietas ieguvējus bija nepieciešamas pārspēles, kur ar ļoti labu pirmo metienu un aukstasinīgu 8 metru puttu, 2.vietu izcīnīja Mārtiņš Grošteins (+16), 3.vieta – Tomass Meļņiks (+16).  Amatieru grupā MA3 – otrā diena un pretvējš bija svarīgākais pagrieziena punkts, kas pirmās dienas līderus atstāja ārpus pirmā trijnieka, taču, lai noskaidrotu uzvarētāju bija nepieciešamas pārspēles, kur ar jaudīgu pirmo metienu, Emīls Dzalbs (0) nodrošināja sev uzvaru, 2. vietā ierindojās Atis Noviks (0), savukārt, 3. vietas ieguvējs Mārcis Ozoliņš (+3) ar rezultātu -3 otrajā dienā, ielauzās labāko trijniekā. 

Otrās dienas vēja plūsmas ietekmēja arī jauniešu rezultātus, taču visveiksmīgāk un kopsummā pārliecinoši jauniešu grupā MJ15 1.vietu ieguva Deniss Šalders (+14), 2.vieta – Mārcis Poļakovs (+26) un 3.vieta – Emīls Stoma (+36). Jauniešu grupā MJ18 blīvāki rezultāti, taču pagrieziena punkts jauniešiem trasē bija 14. grozs, kur trase ved blakus Aiviekstes upei. Odu mākoņu vadīti, rezultāti jau atkal bija vienādi un bija nepieciešamas pārspēles. Pārspēles noslēdzās ar Nila Rudiņa (0) uzvaru un čempiona titulu, 2. vieta – Miķelis Trekše (0), savukārt, 3.vieta – Kristiāns Stalšāns (+3), kurš pēc pirmās dienas bija līderis ar 2 punktu pārsvaru pār saviem konkurentiem, taču beigu beigās tas sniedza iespēju vien noturēties labāko trijniekā. Arī par nepareizo 8.groza izspēli pirmajā aplī Kristiāns saņēma papildus divus sodas punkts no sacensību organizatoriem.

Vīriešu grupā 50+ ar vienmērīgu divu apļu spēli, pārliecinošu uzvaru nodrošināja Dainis Ruks(0), 2.vieta – Dzintars Špuns (+12), 3.vieta – Ģirts Beikmanis (+18). Savukārt, vīriešu grupā 40+, lai noskaidrotu pirmās vietas ieguvēju bija nepieciešamas vairāku grozu pārspēles, taču beigu beigās pēc 6 pārspēlētiem groziem uzvaras laurus MP40 grupā plūca Reinis Stalšāns (0), 2.vieta – Rolands Gruzītis (0), 3.vieta – Aigars Ancāns (+2). Dāmu vecuma kategorijā 40+ konkurencē otrajā dienā mājiniece Irita Kaviere (+22) aizstāvēja savas mājas trases godu un kļuva par čempioni, 2.vieta – Laura Purgaile (+34), 3.vieta – Olga Stalšāne (+36). Sieviešu PRO divīzijā prasmīgākā bija Elizabete Pekšēna (+6) iegūstot līderes pozīciju, 2.vietā – mājiniece Baiba Ķevere (+12), taču ar lielisku otro apli, trijniekā ielauzās Sintija Klezberga (+15). Vīriešu PRO divīzijā neapturams bija Ingemārs Stalšāns (-14), kurš nosargāja savu pirmās dienas pārsvaru un rezultātā nospēlēja divus vienādus apļus ar rezultātu -7. Ar šo uzvaru Ingemārs Latvijas kausa kopvērtējuma tabulā ieguva līdera pozīciju. Turpretīm, ceturtās un piektās vietas ieguvēji otrajā dienā ar kārtīgu cīņassparu devās laukumā un sasniedza kārotu, ielauzās labāko trijniekā – 2.vieta – Nauris Sirmacis (-8), 3. vieta – Jānis Melderis (-7).

Nākamais Latvijas kausa posms gandrīz pēc diviem mēnešiem – 13.-14. jūlijā disku golfa laukumā PALSA.