Latvijas čempionātā disku golfā noskaidroti šī gada labākie spēlētāji

Image
LČ 2023

4.-6.augusts Valmierā tika aizvadīts disku golfa zīmē, jo tur uz valsts mērogā lielākajām gada sacensībām – Sportland Latvijas čempionātu disku golfā 2023 –  pulcējās disku golferi no visas Latvijas. Līdzīgi kā Latvijas kausa sacensībās, 174 spēlētāji tika iedalīti deviņās divīzijās un triju dienu jeb triju apļu summā tika noskaidroti labākie Latvijas disku golferi šosezon.

Vīriešu konkurencē par pirmajām vietām izvērtās ļoti sīva cīņa un labāko trīs spēlētāju pozīcijas tika noteiktas sacensību pēdējā dienā un pat pēdējos apļa grozos. Rezultātā par Latvijas čempionu tika kronēts Rainers Balodis (rezultāts -25), kas ik sacensības pierāda savu konkurētspēju un augsto spēles kvalitāti. Savukārt par vicečempionu kļuva Edgars Saulītis (rezultāts -24) un trešo vietu ieguva Ingemārs Stalšāns (rezultāts -21). Šie trīs spēlētāji jau pēc pirmā sacensību apļa izvirzījās līderpozīcijās, un tās noturēja visas sacensības par spīti mainīgajiem laikapstākļiem un spriedzei.

Tikmēr sieviešu pro divīzijā par čempioni ar rezultātu +12 kļuva Elizabete Pēkšena, kamēr otro vietu ieguva Helēna Dreimane (rezultāts +16) un trešo vietu Sintija Klezberga (rezultāts +18).

Atskatoties uz sacensībām, Latvijas čempions Rainers Balodis saka: “Pamata mērķis braucot uz Valmieru noteikti bija uzvarēt. Manuprāt Valmieras trase man ir ļoti parocīga, jo jāmet diezgan daudz fourheand metieni, bet sacensību laikā neradās sajūtas, ka es būtu pārāks par saviem konkurentiem vai arī man kādā vietā būtu kādas priekšrocības. Atmosfēra līderu grupā bija saspringta, jo spēle norisinājās punkts punktā, bet protams, ka visi bija saprotoši un katram mērķis bija nospēlēt savu labāko spēli.”

Jāizceļ, ka lielākā konkurence un dalībnieku skaits bija tieši amatieru divīzijās, kurās kopā bija 72 spēlētāji. Ik gadu novērots, ka amatieru spēlētāju skaits aug un daļa no viņiem, attīstot savu spēli, nākotnē kļūs arī par Pro divīziju spēlētājiem. Tāpat jāatzīmē, ka dažiem šo grupu spēlētājiem Latvijas čempionāts bija pirmā lielā sacensību pieredze, tāpēc LDGF vēlas pateikties arī sacensību organizatoriem, kas šo čempionātu visiem sacensību dalībniekiem padarīja par neaizmirstamu pieredzi.

Zīmīgi, ka pirmo vietu ieguvēji vīriešu pro (MPO), sieviešu pro (FPO), sieviešu masters virs 40 gadu vecumam (FP40), vīriešu masters virs 50 gadu vecumam (MP50) un jauniešu (MJ18) divīzijās ir tie paši spēlētāji, kuri pārstāvēs Latviju arī Eiropas čempionātos. Tas tikai parāda, ka šie spēlētāji ir godam nopelnījuši savas vietas izlasē un mēs ar nepacietību varam gaidīt viņu startus. Eiropas čempionāts Pro divīzijām un jauniešiem norisināsies Tallinā, Igaunijā no 16. līdz 20.augustam (https://www.eurodiscgolf.eu/). Savukārt Masters divīzijām Eiropas čempionāts notiks Ungārijā no 20. līdz 26.augustam (https://emdgc2023.com/).